Aktuálne dobrovoľnícke ponuky

29. October 2021 | Archív |
1,210 videní

Predstavujeme ti aktuálne dobrovoľnícke ponuky. Kam to bude?

RAKÚSKO, Thal bei Graz 

Ide o projekt zameraný na starostlivosť o deti a mládež v Children’s Village, kde žije okolo 40 detí. Pridaj sa aj ty k dobrovoľníkom, kde sa budeš starať o deti, ktoré nemôžu žiť vo svojej pôvodnej rodine, sú znevýhodnené a potrebujú podporu. 

KEDY:  01. 02. 2022 – 31. 12. 2022
DĹŽKA: 11 mesiacov, dlhodobý projekt
DEADLINE na prihlásenie: 14. november 

NÁPLŇ PRÁCE: Dobrovoľníci pomáhajú personálu pri každodenných činnostiach, ako starostlivosť o deti po skončení vyučovania, varenie, učenie, domáce práce či hranie.  Sprevádzajú deti na výletoch a organizujú aktivity pre deti.

Viac info nájdeš tu.

ESTÓNSKO, Tallinn

Na tomto projekte materskej škole Planeedi dobrovoľník spolupracuje s triednou učiteľkou na aktivitách pre deti vo veku od 1,5 do 3 rokov.

KEDY:  01.10.2021 – 30.06.2022
DĹŽKA: 9 mesiacov, dlhodobý projekt
DEADLINE na prihlásenie: flexibilný

NÁPLŇ PRÁCE: Dobrovoľník bude asistovať učiteľovi pri každodenných činnostiach spojených so starostlivosťou o detičky. Bude mať možnosť sa aktivizovať a prinášať na hodiny nové témy. Napríklad môže uplatňovať metódy krajiny, z ktorej pochádza. Okrem toho bude dobrovoľník organizovať akcie pre rodiny s deťmi, spoznávať novú kultúru a skúsiť iné voľnočasové aktivity. 

Viac info nájdeš tu.

RAKÚSKO, Kapfenberg

Projekt je zameraný na starostlivosť o mládež. Ponúka životnú a pracovnú prípravu pre mladých ľudí vo veku 16 až 21 rokov, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu žiť doma.

KEDY:  01.02.2022 – 31.07.2022
DĹŽKA: 6 mesiacov, dlhodobý projekt
DEADLINE na prihlásenie: 14.11. 2021

NÁPLŇ PRÁCE:  Dobrovoľník bude pomáhať pracovnému školiacemu tímu na školeniach, workshopoch a stretnutiach so zamestnávateľmi. Bude sa zúčastňovať každodenných aktivít centra ako je varenie, trávenie času s mladými, pomoc pri učení a udržiavaní poriadku. Bude organizovať aj voľnočasové aktivity, ako napríklad turistika alebo dni v prírode. 

Viac info nájdeš tu.

ESTÓNSKO, Tallinn

Dobrovoľníctvo je zamerané na prácu s deťmi v materskej škole Vinfi, kde bude dobrovoľník spolupracovať a pomáhať učiteľom materskej školy pri rôznych aktivitách.

KEDY:  01.10.2021 – 30.06.2022
DĹŽKA: 9 mesiacov, dlhodobý projekt
DEADLINE na prihlásenie:  flexibilný

NÁPLŇ PRÁCE: Prácou dobrovoľníka na tomto projekte bude venovať sa deťom, dohliadať alebo sa hrať sa deťmi, či usmerňovať ich činnosť. Tiež sa bude dobrovoľník zúčastňovať hudobno-pohybových aktivít, skupinových aktivít a pomáhať učiteľovi pri organizovaní vnútorných a vonkajších aktivít. 

Viac info nájdeš tu.

____________________________________________________________________________

Chceš zažiť dobrodružstvo a tiež priložiť ruku k lepšiemu svetu? Potom je dobrovoľníctvo pre teba to pravé. Prihlás sa na jednu z ponúk u nás. Počas celého procesu od prihlášky, vycestovania, vykonávania dobrovoľníctva až návratu domov sme ti k dispozícií ako tvoja vysielajúca organizácia.

Máš otázky, na ktoré odpovede si nenašiel/nenašla? Napíš nám! Vysielaniu dobrovoľníkov do zahraničia za teba a nás vybavuje: kriva.simona@gmail.com, ktorá ti rada poradí.

Veľa šťastia!

1,210 videní