Gruzínske dobrodružstvo pokračuje

24. June 2014 | Archív |
1,109 videní

Prinášame pokračovanie minuloročného úspešného ECO projektu v Gruzínsku. Vydaj sa na objavnú cestu za inými kultúrami a tajomstvami Gruzínska. Spoznáš krásnu krajinu, nových ľudí, pomôžeš miestnym a možno sa dozvieš niečo nové aj sám o sebe!

Téma: životné prostredie, prezentácia Slovenska, život v EÚ
Kedy: 1. – 31.8. 2014
Kde: 2 týždne v meste Rustavi, 2 týždne v regióne Kakheti
Pre koho: mladí ľudia (18-30), aspoň základy angličtiny
Hradené: ubytovanie, strava, vreckové 62  €, poistenie, príspevok na cestovné do Gruzínska 360 
Organizátor: Georgian Youth For Europe a Mladiinfo s podporou nového EÚ programu Erasmus+

O projekte

Prvé dva týždne strávia účastníci v meste Rustavi, kde budú organizovať aktivity pre mládež. Cieľom je neformálne vzdelávať mladých ľudí na tému napr. dobrovoľníctva, Európskej únie. Na druhú polovicu projektu sa účastníci presunú do regiónu Kakheti, kde miestna organizácia spravuje Eco Village-Pona. Príklady aktivít: upratovanie, pomoc v kuchyni, práce v záhrade a rekonštrukcia objektov. Organizovať sa budú rôzne aktivity pre miestnu komunitu, filmové večery na tému Európska únia, Slovensko a iné (denný program .pdf). Cieľom projektu je získať nové zručnosti a skúsenostipodporiť solidaritu toleranciu medzi mladými ľuďmi z rôznych krajín, ich osobnostný a profesionálny rast. Dojmy účastníkov z minulého roka tu.

 

Ideálny účastník

Otvorení mladí ľudia, ktorí prispejú nápadmi, názormi a dobrou náladou a budú schopní komunikovať v angličtine. Hľadáme spolu 10 účastníkov z rôznych regiónov Slovenska, s rôznymi skúsenosťami, odbormi štúdia, zamestnaní, nezamestnaní, každí od 18 do 30 rokov má šancu! Takí, ktorí doteraz veľmi necestovali, ale aj tí, ktorí už sú scestovaní. Jednoducho, hľadáme rôznorodých ľudí, čiže možno práve teba! 🙂 Netreba sa báť ale mať odvahu.

 

Náklady

Všetky náklady – ubytovanie, strava, poistenie, mesačné vreckové  62 €, príspevok na cestovné do Gruzínska 360 € sú hradené z EÚ programu Erasmus+ – Európska dobrovoľnícka službaŽiadne účastnícke, ani iné poplatky nie sú.

 

Ako vyberieme účastníkov?

Všetkých účastníkov vyberieme cez výzvu na Facebooku Mladiinfo Slovensko.

1,109 videní