Referencie – Európsky zbor solidarity

“I ja som absolvoval rok v Španielsku ako dobrovoľník cez Mladiinfo a musím priznať, že to bol rok plný nezabudnuteľných momentov, spoznávania nových ľudí a sveta okolo mňa, zároveň to bol rok ťažkej práce, kritických situácii, nájdenia pokory v človeku, pomáhania a porozumenia. Všetkým odporúčam ísť a byť dobrovoľníkom, byť novodobým hrdinom!” (Miroslav, EVS v Španielsku, Kanárske ostrovy)

“veľké ďakujem za všetko, bez vás by som nebol tam, kde som dnes (síce som tam kde som bol… doma… ale v hlave mam niečo úplne iné… :)… to čo robíte má zmysel… a robíte to dobre :)” (Rastislav, EVS v Rusku)

“…projekt bol výborný, môžem povedať že to bol najlepší rok môjho života, bez preháňania” (Lucia, EVS v Nemecku)

“Veľa dal, veľa vzal môj projekt – no hodnotím veľmi pozitívne, že som sa nevzdala uprostred a dobojovala som to tu všetko do zdarného konca.” (Mili)

“Bola to úžasná skúsenosť, zdokonalenie sa v angličtine, základy turečtiny, nové kontakty a priateľstva.” (Zuzka)

“Veľká vďaka za skvelé zasvätenie do témy EDS. Ešte nikto mi neposkytol také vyčerpávajúce odpovede. Nesmierne si to vážim.” (Milada)

“Už aj mne sa podarilo šťastne dostať na EVS, a to nie len takú hocijakú, ale rovno do Francúzska. Chcem sa ti fakt veľmi pekne poďakovať, lebo bez teba by som o tej ponuke nemala šancu sa dozvedieť a je to niečo úžasné, krásne a momentálne som z toho ešte stále úplne mimo 🙂 Veľmi sa teším a moc ti ďakujem aj za všetky tie predchádzajúce ponuky a povzbudzujúce maily… 🙂 Ide sa do Francúzska, jupííííí :D” (Betka)

“Vďaka Vašej stránke, na ktorej máte veľmi dôležité info o tom, ako sa zapojiť do rôznych dobrovoľníckych projektov, sa mi podarilo nájsť si veľmi pekné projekty, navyše také, o akých sa mi ani nesnívalo, že existujú. Chcem sa Vám teda v prvom rade veľmi pekne poďakovať za naozaj kvalitné a prehľadné informácie a návody, ako na to.” (Alžbeta)

“Organizáciu Mladiinfo som vyhľadala úmyselne, pretože som sa chcela zapojiť do EVS a moja dobrá priateľka tento program absolvovala práve s organizáciou Mladiinfo. Moje rozhodnutie spolupracovať s touto organizáciou mi potvrdil vynikajúci, priateľský, profesionálny a vždy promptný prístup členov tejto organizácie.” (Mária)

“Sledujem vašu stránku na Facebooku, ako vysielate dobrovoľníkov do zahraničia a veľmi sa mi vaša práca páči a cením si ju.” (Lenka)

“Váš projekt ma zaujal a príde mi to veľmi zaujímavé ako pomáhate mladým ľuďom, jednak sa naučiť jazyk, čo mňa veľmi fascinuje a so zbieraním nových skúseností v živote.” (Miroslava)

“V mojej súčasnej práci necítim naplnenie a nevidím zmysel a myslím si, že dobrovoľnícka práca by bol dobrý začiatok nového života.” (Dominika)

“Odporúčam vás všade, lebo ste boli ako vysielajúca organizácia super :))” (Andrea)

“Ďakujem veľmi pekne. Veľmi oceňujem Váš prístup.” (Mária)

“Fakt som s projektom nad mieru spokojná a šťastná! 🙂 ešte raz ĎAKUJEM že ste :)” (Slávka, EVS v Nemecku)

“Je super, že teď seš to ty, kdo umožňuje lidem vyjet do světa a něco poznat.” (Olga)

“Mňa internetové vlny zaviali na Vašu stránku. Už dlhšiu dobu som uvažovala o dobrovoľníckej práci. Vôňa neznámych krajín, príroda na ktorej moje oko ešte nespočinulo, ľudia ktorý skrývajú svoje osobné príbehy. Tiež možnosť komunikácie v cudzom jazyku, v ktorom by som sa rada zlepšila. Byť ako človek ktorý nielen číta knihy o cestovaní, dobrodružstve, ľuďoch z iných krajín, ale byť toho súčasťou- bytostne. Keď ukončím štúdium, príde práca a iné povinnosti a preto to chcem skúsiť už teraz!” (Lucia)

“Moje dojmy z tohto projektu sú len v superlatívoch, ohromná skúsenosť, ktorú vrelo odporúčam každému mladému človeku, spoznávanie nových ľudí, miest, byť účastný skvelého tímu, zažiť niečo úplne nové, toto je šanca! Pre tých, ktorí rozmýšľajú nad EVS, mám len jeden odkaz: neváhajte, nájdite si svoj projekt a choďte do toho!!! Nebojte sa, toto je skvelá cesta ako sa naučiť nové veci, poznatky, rozšíriť svoj obzor a spoznať veľa nového. Ja som bol len na krátkodobej EVS, ale som pevne rozhodnutý, že po skončení štúdií vycestujem aj na dlhodobú, lebo to je možnosť, ktorá sa neodmieta!” (Peťo)

“Počas tohto mesiaca som sa zoznámila s úžasnými a zaujímavými ľuďmi, spoznala Turecko prostredníctvom výletov a tureckú kultúru, kuchyňu a spôsob života. Tento projekt je pre mňa veľkou skúsenosťou a odporúčam ho každému, pretože vám dáva možnosť bližšie spoznať cudziu krajinu, jej jazyk, obyvateľov a samých seba. Ďakujem veľmi pekne za všetko, mali sme sa úžasne ani domov sa mi nechcelo.” (Kristína)

“EVS je o cestovaní, spoznávaní nových ľudí, novej kultúry, jazyka. Projekt nie je ako nudná práca! Je to o učení sa nových vecí a vždy je možnosť vyskúšať si niečo iné, a tak sa aj organizácia ku nám správala. Najlepšie na EVS sú ľudia pretože robiť dobrovoľníka niekde v zahraničí nejde hocikto. Ja som stretol najsuper ľudí v živote.” (Ondrej)

“Ondrej chcela by som sa veľmi poďakovať tebe aj celému Mladiinfo za super spoluprácu. Z rečí ostatných dobrovoľníkov môžem objektívne povedať, že som (aj Rastislav 🙂 ) mala najlepšiu sending organization!!! Je to super pocit, keď sa môžeš cítiť byť chránený a že je o teba postarané hoci si v divokej krajine akou je Rusko 🙂 Je tiež absolútne skvelé vidieť a vedieť, že na SVK funguje organizácia, ktorá je priateľská a zároveň tak vysoko profesionálna! Som nesmierne vďačná, že sa naše cesty stretli a pevne verím, že moje EVS nebola naša posledná spolupráca 🙂 Som rada, že som si vybrala práve Mladiinfo, pretože okrem pozitívnej skúsenosti s NGO ako takou si mi ty aj Katarína či Ľudmila dali nádej, že aj na SVK sa môže niečo zmeniť a hlavne, že aj na SVK môže niečo normálne a profesionálne fungovať. Predtým, ako som vôbec tušila, že pôjdem do Ruska, bola som bez práce a tak … som uvažovla o založení NGO. Nie pre business, ale preto, že som verila a stále verím v myšlienku a zmysel tretieho sektora. Vďaka spolupráci s Mladiinfo som ostala len pevnejšie utvrdená v tomto názore a viac odvážna pri myšlienke niečo také vytvoriť. Takže ďakujem 🙂 Takže veľká veľká vďaka tebe aj aj celému tímu Mladiinfo! Robíte veľmi dobrú a kvalitnú prácu :)” (Mária, EVS v Rusku)

…som mega vďačná za celý EVS zážitok, tak ešte raz ďakujem! (Slávka, EVS v Berlíne)

a oveľa viac… 🙂