Dlhodobé projekty v NEMECKU

5. January 2021 | Aktuálne ponuky |
1,825 videní

PRE KOHO? Hľadáme mladých ľudí (18-30 rokov) na 3 rôzne projekty v Nemeckom Leipzigu. Zaujíma ťa práca s deťmi, pomoc pri výuke a príprave do školy? Alebo sa skôr vidíš v prírode, zveľaďovaní okolia a chcel/a by si pomôcť pri realizácií eco-vzdelávacích projektov pre mládež?
KDE ? Leipzig, NEMECKO
KEDY ? Marec 2021 (ROČNÝ PROJEKT)
Náklady hradené z grantu Erasmus+: ubytovanie, strava, vreckové + cestovné pridelené v závislosti od krajiny, z ktorej vycestuješ.
DEADLINE: 17. 1. 2021

O projekte

Tvojou hosťujúcou organizáciou bude Die Villa – socio-kultúrne centrum v srdci Leipzigu (Facebook page). Ako sme ti už vyššie prezradili, môžeš si vybrať z 3 rôznych dobrovoľníckych projektov.

  1. BBW-KITA GUSTAV-FREYTAG-STRASSE 33A / RED HOUSE

Inšitúcia, v ktorej bude prebiehať tvoje dobrovoľníctvo je materská škola s dlhoročnými skúsenosťami, založená v roku 1953. Ide o škôku, ktorá sa okrem bežných aktivít s deťmi a príprave predškolákov zameriava aj na začlenenie zdravotne postihnutých detí do kolektívu.

Tvojou úlohou bude pomáhať pedagógom pri každodenných rutinách s deťmi, pripravovať aktivity a hry či realizovať vlastné malé projekty. Na starosti budeš mať skupinu detí od 2 do 7 rokov. Súčasťou tvojej aktivity bude komunikácia s rodičmi a každodenná spätná väzba o tom, aký deň malo ich dieťa.

Ak máš rád/a prácu s deťmi, vymýšľanie všakovakých aktivít a hier, si otvorený/á a vieš sa prispôsobiť rôznym vekovým skupinám – neváhaj kliknúť SEM pre viac info.

Keďže mnohé deti majú španielčinu ako materinský jazyk, tvoje základy španielského jazyka budú len výhodou.

2. EKOLOGICKÁ PRÁCA V THE MARKKLEEBERG ECO-HOUSE, LEIPZIG.

The Markkleeberg je novým ekologickým projektom otvoreným v roku 2020. Pôvodne bol postavený z dreva, slamy a hliny v roku 2008, dnes leží v parku, ktorý patrí do chránenej krajinnej oblasti “Leipziger Auwald”.

Eco-house funguje ako otvorené miesto pre stretnutie prírodovedcov, neformálne vzdelávanie mládeže v oblasti enviromentalistiky, ale aj ako miesto pre rôzne workshopy či podujatia. Okrem Eco-housu sa v blízkosti nachádza aj mládežnícke centrum, ktoré sa orientuje na športové, hudobné aktivty, samostatnosť a seba-rozvoj mládeže.

Čo bude tvojou úlohou? Zahradkárčenie a starostlivosť o Eco-house, rovnako tak aj pomoc pri vytváraní voľnočasových či vzdelávacich aktivít pre mládež. Eco-house je stále vo fáze rozvoja, takže nové nápady od dobrovoľníkov sú vítané.

Ak máš rád/a prácu v prírode, prácu s mládežou a si otvorený/á novým podnetom – TU nájdeš ešte viac o projekte.

3. BBW-KITA GUSTAV-FREYTAG-STRASSE 31 / BLUE HOUSE

Tvojou hosťujúcou inštitúciou bude materská škola zameraná na severské krajiny, ktorá sa zúčastňuje pedagogických výmenných programov. Rovnako ako pri prvom projekte, aj v tomto ide škôlku so špeciálnym začlenením zdravotne postihnutých detí do kolektívu.

Tvojou úlohou bude pomáhať pedagógom pri každodennej rutine s deťmi, pripravovať detské aktivity a hry, reprezentovať našu krajinu a kultúru prostredníctvom vlastných vymyslených projektov či iných workshopov. Na starosti budeš mať skupinu detí od 2 do 7 rokov. Súčasťou tvojej aktivity bude komunikácia s rodičmi a každodenná spätná väzba o tom, aký deň malo ich dieťa.

Ak máš rád/a prácu s deťmi, vymýšľanie všakovakých aktivít a hier, si otvorený/á a vieš sa prispôsobiť rôznym vekovým skupinám – neváhaj kliknúť SEM pre viac info.

Hradené náklady

Z grantu ESC (European Solidarity Corps) je hradené:

  • ubytovanie,
  • strava,
  • vreckové,
  • cestovné – v závislosti od krajiny, z ktorej vycestuješ.

Stále váhaš? Prečítaj si dôvody prečo vycestovať na dobrovoľnícky projekt (aj v čase pandémie):

10 najčastejších otázok o dobrovoľníctve

DOBROVOĽNÍCTVO POČAS PANDÉMIE

Mladiinfo LIVE TALK o dobrovoľníctve II.

Prihlášky

Na prihlásenie stačí vyplniť prihlášku, ktorú nájdeš TU (Na stránke si vyber projekt, na ktorý sa chceš prihlásiť a po kliknutí naň nájdeš v pravom rohu prihlášku).

DEADLINE je 17. 1. 2021

Máš nejaké otázky? Neváhaj nám napísať!

Vysielanie dobrovoľníkov do zahraničia: dimitrieska.dajana@gmail.com

Tento projekt nie je to, čo si hľadal/a?

Pokiaľ máš záujem o projekt s inou témou alebo v inej krajine, zaregistruj sa na portáli European Solidarity Corps a nájdi projekt podľa svojich predstáv. Mladiinfo Slovensko sa rado stane tvojou vysielajúcou organizáciou.

 –Veľa šťastia s prihláškou!

This image has an empty alt attribute; its file name is logo_mladiinfo_for_web.gif
1,825 videní